RETRO SLOVENSKOU STRELOU

AKTUALIZACE (29.8.2023):

Zahájili jsme prodej do dalšího vozu. Nové řazení vlaku bude následující: 350 + Bc + WR + A + AB + B + BDs

V jídelním voze bude již od brzkého rána až do 9:30 podávána snídaně. Na výběr budou míchaná vajíčka, teplá sekaná s chlebem nebo jemné párky. Samozřejmě k tomu ranní káva nebo čaj. K obědu bude tradiční svíčková, houskový knedlík a brusinkový terč nebo bagetky plněné trhaným vepřovým masem s cibulovou marmeládou a dipem. Večeři začneme podávat po odjezdu z Bratislavy zpět do Prahy a nabídneme opět svíčkovou, dále staročeskou baštu (uzené, vepřové, klobása) s variací knedlíků a červeným zelím a pro ty, kteří raději něco lehčího bude Cesar salát.

Na oslavách 175. let železnic na Slovensku Vás čeká bohatý program: Detaily naleznete zde: https://www.zeleznicnemuzeum.sk/stranka/rendez-2023-175-rokov-zeleznic-na-slovensku/

Pro fotografy připravujeme 5 – 6 míst, kde s vlakem pojedeme pomaleji (třeba i krokem), aby si mohli vše pořádně nafotit. Tato místa prozradíme těm, kteří si koupí fotopas za symbolických 200 Kč. Za tyto peníze budete ve WHATSAPP skupině informováni o jízdě vlaku, dále dostanete souhrn míst kde je možno fotit. Místa náležitě připravíme.

Zpátky do minulosti…

Je brzké zářijové ráno a pomalu končí léto roku 1989. I když přes den teploměr ještě ukazuje teploty vysoko nad 20°C, rána jsou již studená a dávají znát blížící se změny nejen ročního období.

Na provozem ošumělém pražském hlavním nádraží čeká souprava zánovních německých vozů připravena na svou jízdu do daleké Bratislavy pod honosným názvem „Slovenská strela“.

Při stoupnutí na první schodek vagonu člověk ihned ucítí vůni koženky a vzpomene si na všechny ty cesty, daleké i blízké, při kterých ho tato vůně provázela.

Pojďte připomenout tyto ne tak dávné a zároveň pomalu ale jistě zapomenuté časy v Retro Slovenské strele, která Vás zároveň zaveze až na oslavy 175. výročí zahájení železničního provozu na Bratislavském východním nádraží, kde bude retra a nostalgie ještě mnohem více. Vlak pojede v dobovém řazení po tradiční trase přes Čáslav a Havlíčkův Brod. Samozřejmostí bude také vlaková četa v dobových uniformách a mnoho dalšího.

Foto: Petr Polák (C)


Velký den 9.9.2023

Mimořádný vlak retro Slovenská Strela odjede 9.9.2023 z Prahy hlavního nádraží přibližně v 5:40. Dále zastavíme v Kolíně, Čáslavi, Havlíčkově Brodě, Brně hl. n., Břeclavi a příjezd do Bratislavy – Východ (RENDEZ) je plánován na 12:10. Vlak je povinně místenkový. Odjezd zpět do Prahy je pak plánován na 17:30. Časy jsou orientační a mohou se lišit v řádu minut.

Foto: Petr Polák (C)


Řazení vlaku z Prahy hl.n. ES 499.0 – Bac / WR / A* / AB* / B* / BDs*

* Prodej jízdenek je zahájen do vozů označených tučným písmem. Prodej do dalších vozů bude postupně uvolněn.

Jízdenky:

Zpáteční jízdenka v celé trase vlaku (Praha – Bartislava) je 2 190 Kč / dětská jízdenka do 11.99 let (lze zakoupit pouze s plnou jízdenkou) 1 290 Kč. Cestující z Brna či Břeclavi zaplatí 1 890 Kč resp. 890 Kč za dětskou jízdenku.

Program akce zde: http://www.zeleznicnemuzeum.sk/podujatie/424/rendez-2023—175-rokov-zeleznic-na-slovensku/

Foto: Petr Polák (C)


Organizátoři

Partneři jízdy