Rozloučení s Libereckými úzkorozchodnými tramvajemi

AKTUALIZOVÁNO (2.6.2021)

Po dlouhém čekání na uvolnění se konečně můžeme vydat na výlet! Připravujeme pro Vás jízdu na neděli 13.6.2021 naším retro-vlakem z Prahy do Liberce a zpět k příležitosti ukončení provozu tramvají na úzkém rozchodu mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou. Do čela našeho vlaku se postaví oblíbená Bardotka .  V Liberci Vás pak čeká několik nevšedních zážitků, které se už nebudou opakovat. Nejprve pojedeme vlečkou z Libereckého nádraží do vozovny dopravního podniku, odkud bude vypravena ve spolupráci s Bovera Clubem speciální tramvaj T2R do Jablonce a zpět. Budete mít tak poslední šanci svézt se historickou tramvají z Liberce do Jablonce na rozchodu 1000 mm. Koncem června 2021 bude úzkorozchodný provoz ukončen a trať rekonstruována na běžný rozchod.

Zvláštní vlak bude vypraven z Prahy Smíchova Vlak bude pak veden s těmito zastávkami: Praha hl.n., Mladá Boleslav, Turnov a Liberec, Vlak zastaví i v jiných zastávkách na trase v případě hromadné objednávky více jak 4 osob.

Orientační odjezd z Prahy Smíchov cca v 7:55. Praha hl.n. 8:15, v Mladé Boleslavi zastavíme kolem 9:25, abychom nejpozději kolem 10.40 dorazili do Liberce. Pak pojedeme po vlečce do DP Liberec, odkud bude kolem 11 vypravena zvláštní tramvaj. Návrat do Liberce plánujeme kolem 13 hodiny. a odjezd do Prahy cca ve 13:30. Návrat do Prahy je plánován cca na 17:00

Základní jízdné (zpáteční jízdenka s místenkou, fotopas a jízda historickou tramvají) je 990 Kč, Děti od 6 do 15 let za 490 Kč. Děti do 6 let zdarma. Základní požadovaná kapacita je naplněna a vlak bude vypraven! Stále je ještě dostatek míst a při případném větším zájmu navýšíme kapacitu. Obsazené sedačky v jídelním voze jsou volné, ale blokované pro zakoupení místenky. Také ve voze č.2 jsou blokovány sedadla 27,28, 37,38, atd, jelikož v reálu neexistují. Sedadla 25,26,35,36, atd, jsou sedadly u okna.

FOTOPASY – Jelikož se na našich FB stránkách lidé zajímají o možnost focení, nabízím za symbolický poplatek 200 Kč celodenní fotopas. V rámci fotopasu zašlu přesný jízdní řád před akcí a na aplikaci whatsapp bude vytvořena skupina, kde bude sdílena aktuální poloha na dotaz.

Jídelní vůz – Provoz jídelního vozu bude v režimu běžné restaurace. Na menu připravujeme: Guláš z vepřového masa, domácí hovězí burger a hranolky, pro děti palačinky s ovocem a zavařeninou a další pochoutky. Na čepu bude Kamenice 10° a Rohozec 11°

ANTI COVID OPATŘENÍ – Abychom co nejvíce eliminovali možnost přenosu, prosím dojděte si na Antigen test před odjezdem vlaku. Pokud by vyšel pozitivní, vrátíme plné jízdné. Ve vlaku platí opatření platná pro jízdu v hromadných dopravních prostředcích.

Partneři jízdy REVIRAIL a BOVERA CLUB

Kudyznudy.cz - tipy na výlet